Epidemia złych klaunów

clown

Złe klauny miały już wiele okazji dzielić koszmary ludzi dookoła globu za sprawą postaci takich jak Pennywise z It, Twisty z AHS Freak Show (bez spokrewnień), Jokera  czy Johna Wayne’a Gacy’ego. Tak więc jeżeli ktoś uważał, że strach przed klaunami oraz używanie ich jako bytów mających być uosobieniem wszelkich strachów ludzkości jest kliszowe i nudne, pewnie ma racje. Jednak ostatnimi czasy banda pajaców z hedonistycznego zachodu rozpoczęła działalność mającą na celu zmianę wizerunku z oklepanego trope’u filmowego na prawdziwy horror.

Jakiś czas temu w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii czy Nowej Zelandii zaczęły pojawiać się doniesienia dotyczące ludzi poprzebieranych za klaunów chowających się w nocy w parkach i lasach. Początkowo ich działanie miało ograniczać się do wabienia dzieci do odosobnionego terenu za sprawą szeptów czy wskaźników laserowych. Z biegiem czasu pajace stały się bardziej zuchwałe i straszyły ludzi bronią lub bezcelowo włóczyły się po cudzych podwórkach. Kilka takich osób zostało aresztowanych, głównie za noszenie masek w miejscach publicznych. Do tego typu aktywności dołączono także napad na bank z użyciem materiałów wybuchowych w którym to jeden z napastników nosił maskę klauna. Hmmm…. klauny, napad, bank gdzieś to już kiedyś widziałem. Mehh, może potem sobie przypomnę.

Całość wydaje się być głupią serią żartów, jednak sprawa jest poważniejsza niż by się wydawało. Sam fakt, że ilość powiadomień policji o zauważeniu tego typu ziomków powinien wystarczyć, że rzeczywiście chce się komuś przebierać jak Benigni z Pinokia, biegać w nocy po lesie w nadziei, że się kogoś przestraszy tylko by  stać się klaunem z nagłówka artykułu w lokalnej gazecie, albo dostać darmowe zdjęcie i nocleg. Ludność jest tak przerażona, że w angielskim hrabstwie Kumbria wynajęto typa przebranego za Batmana by patrolował ulice. Kostiumowy bohater ma w ten sposób dawać dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Pffff gdyby nie Batman nie było by Jokera, poza tym Mroczny Rycerz nie patroluje ulic w poszukiwaniu złoczyńców, tym bardziej w dzień. Batman wie gdzie są złoczyńcy, ponieważ jest Batmanem. Ta adaptacja jest gorsza niż Batman Forever i nikt się na nią nie nabierze 1/10.

Pomijając głupie żarciki, znany klaun który pewnie jest odpowiedzialny za wdrażanie koulrofobii w dzieci i dorosłych od 1963, czyli sam Ronald McDonald zawiesił działalność w związku z epidemią złowrogich pajaców. Czyli  dziwne reklamy, bilbordy czy McSpaghetti są dla marketingowców z McDolands OK, jednak banda poprzebieranych idiotów stanowi poważny problem. W niektórych hrabstwach USA zakazano także przebierania się za klaunów na Halloween oraz zamknięto szkoły dla klaunów.

Przez złych błaznów cierpią najbardziej prawdziwi klauni, których zadaniem jest rozweselanie najmłodszych. Wiele osób przestało być zatrudnianych na różnego rodzaju zabawy oraz występy, stając się tymczasowo bezrobotnymi. Zrozumiała jest więc fala protestów i narzekań ze strony tych prawdziwych. Faktem jest, że nie ma nic bardziej przygnębiającego niż smutny klaun (dowodem tego może być The Day Clown Cried, ale o tym kiedyś indziej) tak więc grupa komików organizuje w Tucson (Arizona) marsz pod tytułem Clown Lives Matter mający odbyć się 15 października.

djli8wb
Nie taki straszny jak się maluje.

W całym tym pierdolniku trudno nie zadać sobie pytania dlaczego dorośli ludzie zaczęli masowo błaznować w celu szerzenia terroru. Tego typu durnoty nie tylko pojawiały się wcześniej masowo w filmach, czy video prankach ale i rzeczywistości we Francji i Belgii. Jest teoria, że to jakaś dziwna forma reklamy mająca promować remake filmu It. Jednak jest to nieco idiotyczne bo na premierę poczekamy jeszcze z rok. Autor książki Bad Clowns, Ben Radford twierdzi, że dzieje się tak za sprawą napięć społecznych i może być związane efektem primingu (torowania). Miało by to sens zważywszy, że o fotel „najważniejszego urzędu wolnego świata” ubiega się już jeden pajac który mówi, że  lewackie media manipulują ludźmi chociaż powtarzają tylko to co sam mówił czy kobieta która mało nie trafiła do więzienia. Jest też spalony wesołek nie wiedzący czym jest Aleppo i nie pamiętający imienia byłego prezydenta Meksyku. By było śmieszniej pan Johnson był w czasie jego kadencji gubernatorem Nowego Meksyku. Ja sądzę, że są to przybysze z kosmosu którzy przybyli na ziemię w latającym cyrku w celu wyssania z ludzi życia używając do tego waty cukrowej. Wiem, że było to już wcześniej zrobione, jednak powtarzalność nie wydaje się być problemem dla złowrogich figlarzy.

P. S. Dalej nie przypomniałem sobie gdzie widziałem klaunów napadających na banki.

Jedna myśl nt. „Epidemia złych klaunów”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *