Weź udział w katastrofie Titanica.

china titanic replica

Jeżeli chcesz na własnej skórze doświadczyć jak czuli się pasażerowie brytyjskiego statku legendy Titanic zarówno podczas podróży jak i zatonięcia, to Chińczycy mają dobre wieści.

Chińskie przedsiębiorstwo Star Energy Investment Group rozpoczęło budowę repliki Titanica w prowincji Sichuan. Ma być to część podniesienia atrakcyjności walorów turystycznych wzdłuż rzeki Quijiang.

Główną planowaną atrakcją wycieczki chińskim transatlantykiem ma być symulacja kolizji z lodowcem który zatopił prawdziwy okręt w 1912 roku. Całość ma być wzorowana na filmie Jamesa Cammerona „Titanic” z 1997 roku.

Kierownik wykonawczy koncernu Seven Stars mówi, że nie jest rzeczą nadzwyczajną by tego typu przedsięwzięcie miało miejsce w Chinach. Twierdzi on, że historia katastrofy statku nie jest własnością żadnego kraju, a skoro amerykanie mogą produkować Kung Fu Pandy oraz filmy jak Mulan, to on nie widzi problemu by Chińczycy mieli swojego Titanica.

Pracujący przy budowie repliki scenograf oraz producent filmowy Curtis Schnell zapewnia, że symulacja katastrofy która kosztowała ponad 1500 żyć ludzkich, ma być stworzona z należytym dla tego typu wydarzenia szacunkiem.

Całość ma kosztować około 1 miliarda juanów czyli jakieś 610 milionów złotych, a prace mają się zakończyć do końca 2017 roku.

Całość przypomina strasznie epizod Ricka i Mortiego w którym to Jerry i Beth brali udział w symulacji katastrofy Titanica, która również była wzorowana na filmie z DiCaprio i Kate Winslet. Znając jednak Chińczyków, oni raczej nie żartują jeżeli chodzi o  wznoszenie kolosalnych budowli. Warto dodać, że firma ma także w planach budowę replik europejskich zamków oraz watykańskich kościołów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *