Duterte burmistrz mściciel.

duterte-org
Duterte podczas patrolowania Davao.

Jeżeli ktokolwiek zastanawiał się czy Rodrigo Duterte osobiście brał udział w zabójstwach organizowanych przez jego szwadrony śmierci, po przeczytaniu pewnie dalej nic nie będzie wiedział. W poniedziałek podczas spotkania z przedstawicielami biznesowymi prezydent Filipin przyznał się do osobistego mordowania „kryminalistów”.

Punisher Filipin (ja tej ksywy nie wymyśliłem) powiedział, że w czasie dwóch dekad bycia burmistrzem Davao  jeździł on po ulicach miasta motorem i szukał zaczepki. Przyznał, że zawsze chciał spotkać tych najbardziej agresywnych, ponieważ mógł ich wtedy skasować. Robił to głównie po to by pokazać chłopakom, że jak burmistrz może jeździć po mieście jak Charlie Bronson i sprzątać bandziorów, to może i policja.

Tak by było zabawniej kilka godzin wcześniej podczas rozdawania nagrody The Outstanding Filipino Awards 2016 (TOFIL 2016) krzyczał z mównicy „nie jestem mordercą!”.

Były to pierwsze „przechwałki” Duterte od czasu objęcia prezydentury. W 2015 przyznał się między innymi do zabicia trzech mężczyzn podejrzanych o porwanie i gwałt. Duterte Harry (kolejna ksywka) często jednak potem zaprzeczał by działalność jego „straży obywatelskiej” sprowadzała się do zabójstw, a tym bardziej by on brał w nich udział.

ONZ podejrzewa, że podczas jego urzędowania na stanowisku burmistrza Davao  szwadrony śmierci zabiły około tysiąca ludzi. Prezydent Duterte jednak na sumieniu ma mieć życie  jakiś 6 tysięcy kryminalistów. Podczas tej samej rozmowy zapowiedział, że nie ugnie się przed Narodami Zjednoczonymi ani Obamą, a czyszczenie kraju będzie kontynuowane.

W środę sekretarz sprawiedliwości Filipin Vitaliano Aguirre II powiedział, że Trump Wschodu (jeszcze jedna ksywka) w swoich przemówieniach często używa hiperbol, by dać do zrozumienia kryminalistom, że ich dni są policzone.

Tak dla sprostowania ostatniego wpisu o Duterte, to złamał on swoją przysięgę o nieprzeklinaniu kilka dni po jej złożeniu.

 

 

4 myśli nt. „Duterte burmistrz mściciel.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *