Duterte chwali się wyrzuceniem człowieka z helikoptera, następnie zaprzecza.

duterte-scarface2

Ahhh Rodrigo po raz kolejny się tu pojawiasz.  Nie jest to do końca news, bo wszystko wydarzyło się jeszcze przed nowym rokiem, ale wpisy o Duterte muszą być.

27 grudnia prezydent Filipin podczas przemowy dotyczącej korupcji i kradzieży pieniędzy publicznych przestrzegł nieuczciwych urzędników przez złodziejstwem.

„Jeżeli ktokolwiek użyje funduszy publicznych w celach korupcji, to zabiorę go na wycieczkę helikopterem do Manili, a następnie z niego wyrzucę jak jeszcze będziemy w powietrzu.  Tak! Zrobię to! Już kiedyś tak zrobiłem i mogę tak zrobić po raz kolejny”.

Sekretarz komunikacji prezydenta -Martin Andanar, gdy został zapytany przez dziennikarzy CNN czy to wydarzenie rzeczywiście miało miejsce odpowiedział:  „Tak było, w końcu tak powiedział.”

29 grudnia jednak CNN Filipiny podały, że całość została zmyślona przez Duterte. On sam potwierdził, że nie mieli helikoptera, bo ich nie używają. Potem wszystko zwalił na jakiegoś Tulfo. Nie wiadomo kto to jest i czy w ogóle taka postać istnieje.

Duterte ostatecznie stwierdził, że lubi bawić się z mediami bo powtarzają jego każde słowo. Zgrywanie się z telewizją to jego hobby. Jako przykład podał historie z samolotem i usłyszanym głosem Boga. Media zaś spędzają tyle czasu pisząc o tym i krytykują go, bo w to wierzą.

Czy wierzą to nie wiem, ale piszą bo to jest zabawne i przede wszystkim jest to ich praca. Ja nie jestem mediami i to robię. Tylko po co? Hmmm. Ahh bo nie każdy prezydent twierdzi, że sprząta kryminalistów jak Punisher albo wyrzuca z helikoptera  jakby był człowiekiem Alejandro Sosy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *