„Insane Clown Posse” organizuje Juggalo marsz na Waszyngton

Print

Ostatnio panuje moda na marsze. Na całym świecie maszerowały kobiety przeciwko Trumpowi ( nawet na Antarktydzie), tutaj w Polsce maszerowali studenci przeciwko Kaczyńskiemu (chyba), a na Waszyngton maszerować będą Juggalo przeciwko FBI. Jest to reakcja zorganizowana przez grupę rapowa „Insane Clown Posse”(ICP) w związku z kategoryzowaniem ich fanów jako „luźno zorganizowaną hybrydę gangów”

Rozpoczęcie marszu ma na celu pokazanie przez Juggalów, że nie są tym za co ich się uważa. Według ICP „Klasyfikacja fanów doprowadziła do  profilowania, wyzysku oraz dyskryminacji setek albo i nawet tysięcy ludzi tylko dlatego, że identyfikują się jako Juggalo„.

W rezultacie klasyfikacji jako „członkowie gangu” wielu Juggalo  „straciło prawa rodzicielskie, zostało zwolnionych z pracy oraz pozbawiono ich możliwości wstąpienia do wojska”. Odrzucenie pozwu przeciwko FBI oraz Departamentowi Sprawiedliwości za wpisanie Juggalów jako gang w raporcie Gang Task Force z 2011 jest bezpośrednią przyczyną organizacji marszu.

Na stronie Internetowej można przeczytać.

„Musimy wspólnie pokazać, że jesteśmy prawdziwą rodziną – zjednoczoną  miłością do muzyki oraz braterstwem. Pomagamy i wspieramy się nawzajem bardziej niż każda inna „fanbaza” w historii pop kultury.  Dajemy sobie nawzajem chleb i wodę, gdy któryś z nas jest głodny lub spragniony. Oferujemy wsparcie emocjonalne w czasach smutku i trudności oraz świętujemy w czasach tryumfu. Może i jesteśmy outsiderami, odmieńcami, dziwakami i osobami skazanymi na porażkę w mainstreamie, jednak jako rezultat stworzyliśmy nasz własny świat – świat zbudowany na solidnych fundamentach społeczności, kreatywności radości i miłości.”

W czasie marszu ma mieć miejsce także darmowy koncert: Na chwilę obecną potwierdzone są zespoły :

2 Live Crew

ABK

Big Hoodoo

 Blahzay Roze

Bukshot

DJ Clay

Glasses Malone

 Insane Clown Posse

 Jelly Roll

 Jumpsteady

 Kissing Candice

 Kung Fu Vampire

Lil Wyte

Liquid Assassin

 Lo Key

Lyte

Necro

Project Born

Scum

Sewerside

Vanilla Ice

WolfPac

Zug Izland

Marsz zaplanowany jest na 16 września 2017 roku.

 

Nie ma to jak odkopywanie starych memów.


Przeczytaj „Inwazja złowrogich clownów”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *