Pastor obiecuje leczenie trutką na szczury.

Grace Living Hope Ministries
To zdjęcie jest równie magiczne co mixtura z Rattexem.

To całe odrodzenie afrykańskich pastorów zaczyna być niepokojące. Niedawno wspominałem o „prorokach” leczących: płynem silnikowym, sprayem Doom czy wężami tylko by kilka dni później pisać o duchownym leczącym  butem. Tym razem bohaterem opowieści jest pastor Light Monyeki z kongregacji Grace Living Hope. Na zdjęciach miesza on wodę z trucizną na szczury „Rattex” Magiczna mikstura ma za zadanie nakarmić głodnych oraz wyleczyć chorych.

Wielebny pozwala wiernym spożywać preparat by „wierni mogli pokazać swoją wiarę”. Podczas mszy woła ‚jeżeli uzależnieni od nyaope mogą palić Rattax(sic!) przez osiem lat, to kim my jesteśmy? Śmierć nie ma nad nami żadnej mocy.”

Trzymając butelkę z trucizną wołał  “przynieś niebiańskie życie wodzie z Rattexem ;pokarm ciału oraz uzdrowienie chorym”. Następnie wielu zebranych dobrowolnie zbliżyło się do wielebnego by napić się trucizny.

Najbardziej mnie dziwi to oddanie do nazwy marek. Powtarzanie nazw takich jak: Doom czy Rattex czyni to jeszcze bardziej porąbanym. Może to jest jakaś nowa forma reklamy, nie mam pojęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *