13 osób martwych i 5 hospitalizowanych po epizodzie z Rattexem.*

rattax

*Mogą być to fake newsy, bo znalazlem tylko kilka artykułów. W jednym z nim liczba wynosiła 5 ofiar śmiertelnych i 13 w szpitalu. Morał jednak jest prosty. Nie pić trutki na szczury!

Tydzień temu pastor Pastor Light Monyeki z Grace Living Hope Ministries poił ludzi miksturą składającą się z wody i trutki na szczury. Z tego powodu zginęło 13 osób oraz 5 znajduję się w ciężkim stanie w szpitalu.

Po tym „wielkim leczeniu” wielu krytyków pastora namawiali go by pomagał ludziom faktycznie chorym, a nie truł zdrowych (przynajmniej na ciele, bo z umysłem to nie wiem) trutką na szczury, tylko dlatego, że uzależnieni od nyope (sic!)palą to świństwo niemal codziennie.

“Idź do szpitala i demonstruj potęgę Boga lecząc ludzi po udarze lub tych co są w śpiączce. Nie truj ludzi zdrowych i nie nazywaj tego mocą Bożą. Pan powiedział, że Jego sługi będą omylni z braku wiedzy, strzeżmy się fałszywych proroków.

Pastor nie chcę przyznać się do winy. Gdy członkowie jego kongregacji oskarżyli go o zabicie swoich bliskich odpowiedział im, że niemal wszystko może zabić człowieka i nie ma go za co winić. Na razie nie wpłynęły żadne pozwy przeciwko szamanowi.

Być może ta tragiczna historia oduczy samozwańczych uzdrowicieli psikania wiernych sprayem  na owady oraz pojenia płynem silnikowym i trutką na szczury, a wierni przestaną  świadomie brać w tym udział.

Swoją drogą Rattex i spray Doom wydają się być tej samej firmy. Niezłą reklamę ci „prorocy” zrobili.  W wyniku działalności wielebnego Lighta, firma Tiger Brands wydała oświadczenie by nie używać ich produktów w celach innych niż zalecane.

źródło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *