Cyklon wyrzucił rekina na ulicę.

Kadr z filmu „Sharknado 2: The Second One”.

Nigdy nie myślałem, że to powiem ale studio The Asylum może w „Sharknado 5” napisać „oparte na prawdziwych wydarzeniach”

W tym tygodniu w północno-wschodnie wybrzeże Australii uderzył sporych rozmiarów cyklon który wyrzucił rekina na jedną z ulic Queensland.

Podczas relacjonowania uszkodzeń spowodowanych burzą lokalny reporter Philip Calder natrafił na leżącego na ulicy żarłacza tępogłowego. Ryby te są znane z umiejętności życia zarówno w wodzie słonej jak i słodkiej i są jednymi z głównych gatunków rekina odpowiedzialnych za ataki na ludzi.

Cyklon najprawdopodobniej wyrzucił rybę z pobliskiej rzeki która rzekomo wypełniona jest tymi krwiożerczymi bestiami.

Całe zdarzenie może popierać popularny żart, że wszystko w Australii chce cię zabić. Na szczęście w „Sharknado 5” Fin Shepard ma działać globalnie by ludzie na każdym kontynencie mogli się czuć bezpiecznie przed rekinadami.

Tak na marginesie dodam, że nie jest to jedyny przypadek częściowo urzeczywistniający fantazje studia Asylum. W listopadzie ubiegłego National Geographic opublikował artykuł dotyczący mnożących się przypadków znalezisk dwugłowych rekinów. Podobnie jak w „2 Headed Shark Attack” nie dostajemy pełnego wyjaśnienia co powoduje mutacje oraz dlaczego rekiny nie boją się krucyfiksu.

 

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *