Płyn silnikowy pomaga nie tylko pojazdom, twierdzi afrykański pastor.

23542861BreathofChristMinistries2

Pastor Theo Bongani Maseko z Daveyton (RPA) poił członków swojej kongregacji płynem do czyszczenia silników, a całość procederu opublikował na Facebooku. „Oczyszczenie” miało miejsce najprawdopodobniej w zeszłym tygodniu.

W wywiadzie dla gazety The Star pastor mechanik nie tylko potwierdził podawanie ludziom chemikaliów, ale także uznał to jako proces leczenia. Zapytany dlaczego podawał wiernym płyn silnikowy odpowiedział – „By zademonstrować siłę Boga. Jak nad czymś się modlimy, to znika z tego trucizna i nie może zrobić nam krzywdy. Nikomu nic się nie stało, nikt nie trafił do szpitala.” Mało tego osoby pijące miksturę  zostały „ocalone, wyleczone oraz oddane Bogu”.

Swoją praktykę porównał do fragmentów Biblii.

Jezus splunął na ziemię, uczynił błoto ze śliny i nałożył je na oczy niewidomego, i rzekł do niego: „Idź i obmyj się w sadzawce Siloam…”

I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą;węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, a ci odzyskają zdrowie».

Nie jest to jedyny przykład dziwnych praktyk religijnych odprawianych przez afrykańskich pastorów.

W 2015 „Prorok” Penuel Mnguni z kongregacji  End Times Disciples karmił wiernych żywymi wężami, za co zresztą jego namiot został podpalony przez lokalnych mścicieli. Rok temu jeszcze inny samozwańczy „prorok” – Lethebo Rabalago psikał członków swojego kościoła sprayem na owady o wymownej nazwie „Doom” twierdząc, że preparat ma właściwości lecznicze. 

_92591505_doomhead

Szefowa The Commission for the Promotion and Protection of the Rights of Cultural, Religious and Linguistic Communities (CRL Rights Commission) -Thoko Mkhwanazi-Xaluva wezwała przywódców religijnych do potępienia praktyk samozwańczych proroków. Uważa ona, że nie tylko robią oni sobie z chrześcijaństwa żart, ale zagrażają życiu wyznawców.

_92591509_f0bce746-7146-45ee-993e-65de900cafcf
Takich rzeczy nie da się zmyślić.

Źródło 1, Źródło 2

6 myśli nt. „Płyn silnikowy pomaga nie tylko pojazdom, twierdzi afrykański pastor.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *